Ako prebieha nákup - Hero Image

Ako prebieha nákup

Prevedieme Vás krok po kroku od výberu až po samotné odovzdanie. Taktiež Vám vieme zabezpečiť prenájom nehnuteľnosti po dobu kedy apartmán nebudete využívať.

 1. Vyberiete a zarezervujete si nehnuteľnosť

  Rezervujete si svoju nehnuteľnosť a následne pošleme Vaše osobné údaje spolu s dokladmi developerovi na prípravu potrebných podkladov pre uzatvorenie zmluvy.

 2. Odsúhlasenie podmienok

  Developer zašle návrh zmluvy spolu so splátkovým kalendárom.

  • Memorandum of Understanding

  • Head of Terms

  • Purchase offer

 3. Platba 1. splátky

  Platíte 10 % - 30 % kúpnej ceny + akvizičné poplatky (pre zápis do katastra nehnuteľností).

 4. Kúpna zmluva

  Približne do 30 dní budete zaregistrovaný v katastri nehnuteľností v Dubaji. Kataster Vám pošle kúpnu zmluvu, ktorú podpíšete a pošlete späť.

 5. Splátky, kolaudácia a odovzdanie

  Počas výstavby hradíte pravidelné splátky a pri kolaudácii doplatíte kúpnu cenu - v závislosti od podmienok. Je možné požiadať o hypotéku priamo v Dubaji až 50 % LTV.

 6. Výdych a relax v jednom balíčku

  Môžeme pre vás nastaviť systém krátkodobých prenájmov v dobe, kedy apartmán nebudete využívať. Investície sa tak môžu vrátiť už za 10 rokov.

Často kladené otázky

Nákup nehnuteľností

Aký je proces nákupu?

Ak ide o kúpu nehnuteľnosti od predajcu, kupujúci a predávajúci podpíšu MOU. Memorandum o porozumení je dohoda medzi predajcom a kupujúcim o podmienkach predajnej transakcie.

Pri kúpe nehnuteľnosti priamo od developera sa podpisuje zmluva SPA. Kúpno-predajná zmluva alebo SPA je dôležitý dokument, ktorý podpisujete s developerom a v ktorom sú uvedené všetky dohodnuté podmienky týkajúce sa kúpnej transakcie

Ako dlho trvá kúpa novej nehnuteľnosti v Dubaji?

Priemerná transakcia s nehnuteľnosťou v Dubaji trvá približne 30 dní od dátumu podpisu zmluvy o predaji.

Aké sú výhody nákupu na sekundárnom trhu?

Pri kúpe existujúcej nehnuteľnosti existuje podstatne menej rizík. Kupujete to, čo vidíte.

Všeobecný dotaz

Musím nehnuteľnosť zaregistrovať, aby som si mohol uplatniť nárok na vlastníctvo? Môže sa ktokoľvek prihlásiť?

Po doručení nehnuteľnosti kupujúcemu musí byť nehnuteľnosť zaregistrovaná na jeho meno na Dubajskom pozemkovom úrade (DLD). Ak vlastník nehnuteľnosti nie je schopný zaregistrovať svoju nehnuteľnosť sám a získať list vlastníctva, môže nominovať niekoho s notársky overenou plnou mocou.

Po prijatí originálu kúpnej zmluvy musí byť nehnuteľnosť mimo plánu zaregistrovaná v priebežnom registri prostredníctvom systému Oqood. List vlastníctva bude poskytnutý na meno majiteľa domu, keď bude nehnuteľnosť pripravená.

Okrem stanoveného poplatku za vypracovanie dokumentov sa musí zaplatiť aj registračný poplatok vo výške 4 % hodnoty nehnuteľnosti.

Môžu cudzinci vlastniť 100 % nehnuteľností v Dubaji?

Vlastníctvo nehnuteľností v Dubaji bolo v minulosti obmedzené na občanov SAE. V roku 2006 však vláda schválila nariadenie č. 3, ktoré stanovilo konkrétne regióny, v ktorých môžu nehnuteľnosti nadobúdať aj osoby bez štátnej príslušnosti. Cudzinci môžu v určitých lokalitách kupovať nehnuteľnosti vo vlastníctve. Vo väčšine oblastí "nového Dubaja" vrátane Dubai Marina, Palm Jumeirah, Jumeirah Lakes Towers a Emirates Hills sú dostupné veľké domy vo vlastníctve.

Čo je to nehnuteľnosť vo vlastníctve?

"Voľná nehnuteľnosť je druh kúpy nehnuteľnosti, pri ktorej kupujúci nadobúda aj vlastníctvo pozemku a bytovej jednotky. Je vlastníkom pozemku a je uvedený na liste vlastníctva. Voľnú nehnuteľnosť možno zdediť po držiteľovi listu vlastníctva. Vlastník nehnuteľnosti vo vlastníctve má právo prenajímať, obývať alebo predať svoje obydlie. Pokiaľ je v súlade s miestnymi zákonmi a predpismi, vlastník môže pozemok používať na akýkoľvek účel.

Najobľúbenejšie štvrte na kúpu nehnuteľností vo vlastníctve cudzincov v Dubaji sú Dubai Marina, Emirates Hills, Al Barsha a Palm Jumeirah. Voľné domy tu boli zavedené na podporu zahraničných investícií v Dubaji.

Čo je to Oqood?

Spoločnosť Emirates Real Estate Solutions ponúka developerom online nástroj s názvom Oqood, čo v arabčine znamená "zmluvy". Uľahčuje registráciu nehnuteľností medzi developermi a kupujúcimi.

Aký je rozdiel medzi vlastníctvom a prenájmom?

Voľné vlastníctvo znamená, že kupujúci je úplným vlastníkom nehnuteľnosti a jeho meno je uvedené na liste vlastníctva. Zatiaľ čo nájomná zmluva sa vzťahuje na prenájom nehnuteľnosti až na 99 rokov a trvá dlhšie ako 10 rokov. Nemožno ho úplne odkúpiť.

Aké poplatky sú potrebné na kúpu nehnuteľnosti v Dubaji?

Poplatok za nákup na primárnom trhu vo všetkých kanceláriách správcov registrácie DLD je 4 000 AED za transakcie nad 500 000 AED a 2 000 AED za transakcie pod touto sumou. Poplatky sa platia v hotovosti a strany ich uhrádzajú podľa dohody.

Pri nákupe na sekundárnom trhu zahŕňa celkový poplatok 2 % províziu (pre predajného agenta alebo makléra), poplatok za NOC [max. okolo 5 000 AED] a poplatok za dohodnutie prevodu [4 000 AED].

Čo je to Dubajský pozemkový úrad a čím sa zaoberá?

Dubajský pozemkový úrad alebo DLD, ako sa často označuje, je vládny subjekt v Dubaji, ktorý dohliada na všetky obchodné operácie súvisiace s nehnuteľnosťami. Jeho hlavnou úlohou je legalizovať predaj a nákup pozemkov, podporovať investície a poskytovať zákazníkom vysoko integrované, transparentné a bezpečné služby v oblasti nehnuteľností.

Hypotéky

Je možné získať hypotéku na nehnuteľnosť v Dubaji?

Áno, v Dubaji si môžete vziať hypotéku na nehnuteľnosť.

Môžem svoju nehnuteľnosť predať, ak mám na ňu hypotéku?

Áno, ak máte na nehnuteľnosť hypotéku, môžete ju ďalej predať. Hypotéka musí byť splatená banke, aby ste získali povolenie. Podmienky sa v jednotlivých bankách líšia.

Vlastnosti mimo plánu

Čo je to offplan?

Nehnuteľnosť, ktorej výstavba sa ešte nezačala alebo je ešte len vo fáze plánovania, sa označuje ako "off-plan".

Aké dokumenty sa vypĺňajú pri kúpe nehnuteľnosti na primárnom trhu?

Pri kúpe nehnuteľnosti vo vlastníctve v Dubaji sú potrebné tieto dokumenty:

 • Platný cestovný pas

 • Emirátsky preukaz totožnosti (ak máte bydlisko v SAE)

 • Rezervačný formulár

 • Takisto formulár kreditnej karty, ak platíte kartou (zvyčajne pre zahraničných klientov)

 • Vyplnený CIF, t. j. formulár s informáciami o zákazníkovi (v niektorých prípadoch)

Môžem predať nehnuteľnosť mimo plánu pred dátumom jej dokončenia?

Áno, nehnuteľnosť mimo plánu môžete predať pred dátumom jej dokončenia.

Čo sa stane, ak nemôžete zaplatiť svoju nehnuteľnosť mimo plánu v Dubaji?

If you are unable to complete the payment of your off-plan property, then the developer has the following rights:

If 80% of the construction is complete, the developer may keep all the money received from the buyer and sell the unit in Public Auction to recover the payments or the developer may deduct more than 40% of purchase price and cancel the contract.

If 60% of the construction is complete, the developer may deduct 40% of purchase price and cancel the contract.

If construction has started but hasn't reached 60%, the developer can deduct 25% of purchase price and cancel the contract.

If circumstances arise outside of the developer’s control that prevent the completion of construction, the developer is entitled to deduct 30% of the purchase price and cancel the contract.

Aké sú výhody kúpy nehnuteľností mimo plánu?

Výhodou kúpy novostavby je určite to, že ceny sú o niečo nižšie. Okrem toho má človek často väčší výber a byty aj vnútorné vybavenie sú nové. Okrem toho je pri kúpe projektu novej výstavby nižšia aj administratívna záťaž.

Platba

Čo je vkladový účet?

Eskontné účty slúžia ako forma financovania treťou stranou, ktorá umožňuje obchodníkovi prístup k poskytnutým finančným prostriedkom (zo strany kupujúceho) po uzavretí zmluvy o úschove. Peniaze sa kupujúcemu vrátia, ak obchodník nedodrží podmienky zmluvy.

Na trhu s nehnuteľnosťami v Spojených arabských emirátoch slúži depozitný účet na veľmi špecifický účel. Podľa zákona o depozitných účtoch v SAE sú developeri mnohých projektov povinní otvoriť pre každý projekt samostatný depozitný účet. Kontroluje financovanie, ktoré developeri získavajú od kupujúcich na výstavbu projektov, a chráni finančné prostriedky patriace kupujúcim.

Môžem kúpiť nehnuteľnosť za hotovosť?

Áno, je možné kúpiť nehnuteľnosť za hotovosť, ale v súčasnosti sa to stáva veľmi zriedkavo. Zvyčajne sa transakcia realizuje prostredníctvom manažérskeho šeku vydaného bankou. Ide o prísľub platby vydaný bankou. To znamená, že banka ručí za to, že šek je krytý.

Prenájom

Aký príjem z prenájmu môže majiteľ domu očakávať?

V závislosti od typu nehnuteľnosti, lokality a nákladov na poplatok za služby sa priemerný čistý výnos (po zaplatení poplatku za služby) pohybuje od 5 % do 10 % ročne. Aj keď je nájomné vyššie, luxusnejšie a drahšie domy zvyčajne poskytujú nižšie percento príjmov z prenájmu.

Dane

Aké dane musí vlastník nehnuteľnosti platiť?

The United Arab Emirates is a tax-free nation, meaning neither property nor any revenue derived from it is subject to taxation. The annual maintenance fee and service charge payments, however, are the responsibility of the property owner and must be made to the management firm that the owner's association has contracted with. Payments are made between once and four times each year at an average cost of AED10-AED30 per square foot, depending on the project and services offered.

Vízové vzťahy

Kedy mám nárok na pobytové vízum?

Ak vlastníte nehnuteľnosť v hodnote aspoň 750 000 AED, môžete požiadať o investorské víza na obdobie dvoch rokov. Ak vlastníte nehnuteľnosť v hodnote viac ako 2 milióny AED, môžete požiadať o vízum na 10 rokov.

Máte ďalšiu otázku?

Napíšte nám[email protected]alebo nás kontaktujte cez kontaktný formulár

Poslať úspešne odoslané Niečo sa pokazilo

Chcete sa o nás dozvedieť viac?

Stiahnite si našu brožúru, kde nájdete všetko o nás na jednom mieste!

Stiahnuť brožúru Get Brochure
Zavrieť